Komentarze dzienne

Dziś dwa posiedzenia i ważne dane

Środa nie była kompletnie monotonnym dnie, pomimo nieobecności amerykańskich inwestorów. Podczas gdy w USA obchodzono Dzień Niepodległości, rynki wykonały dość gwałtowny ruch w popołudniowych godzinach.

Eurodolar zanurkował wtedy w kierunku 1.25, jednak niedźwiedzie nie były w stanie utrzymać rynku na tak niskim poziomie. W sytuacjach gdy na rynku brakuje jednej ze stron, tak jak wczoraj amerykańskich inwestorów, tego typu ruchy nie mają dużej wagi.

Inaczej powinno być dziś. Przed nami tak wyczekiwane posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Po serii słabszych danych makro, rynki spodziewają się obniżenia głównej stopy procentowej. Ale jakby tego było mało, to wcześniej będą dane ze strefy euro oraz posiedzenie Banku Anglii. O 14:30 natomiast poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, a o 16:00 indeks ISM non-manufacturing. Pretekstów do ruchu na rynku będzie więc co najmniej kilka.

Wspomniany eurodolar zamknięty został w zawężającym się obszarze. Od góry ogranicza go linia spadkowa, a od dołu wątpliwa linia wzrostowa. Jest też kluczowy poziom 1.25, od którego nie można zbyt daleko się odsunąć przy ewentualnych spadkach. Do tego wskaźnik RSI wszedł w horyzont. Nie podejmuję się prognozowania, jak to się zakończy. Należy czekać na wybicie poza obszar 1.24 – 1.2675. Niewykluczone, iż dzisiaj nie nastąpi żadne rozstrzygnięcie, a kierunek ruchu wskaże nam wyłamanie się RSI z kanału horyzontalnego, widocznego na wykresie.

Sylwester Majewski

 

Comments