Komentarze dzienne

Wisząc nad 1.25

Spokojnie wchodzimy w nowy tydzień. Poniedziałek jawił się na rynkach walutowych niczym pierwszomajowa sielanka. Widoczny brak ochoty do podejmowania ryzyka, wiąże się z oczekiwaniami na szczyt europejski.

Szczyt będzie miał miejsce pod koniec tygodnia. Jak zawsze, inwestorzy będą próbowali uzyskać jakieś wskazówki co do tego, jak mogą się potoczyć dalsze losy strefy euro. A powodów do zmartwień nie brakuje. O pomoc do Unii zgłosił się Cypr, zagrożony możliwym krachem w Grecji. To już piąty kraj Unii, występujący o pomoc w ostatnim czasie.

Dziś rano odbędzie się aukcja bonów skarbowych w Hiszpanii. To już kolejna aukcja, która może zepsuć humory uczestnikom rynku. Oprócz tego, ostrożność będzie wskazana w okolicy godziny 15:00 i 16:00, kiedy to opublikowane zostaną dane z USA. Poznamy najnowsze wieści z rynku nieruchomości oraz dotyczące panujących za oceanem nastrojów.

Eurodolar tymczasem próbuje kurczowo trzymać się poziomu 1.25. Nad nim, pierwszy znaczący opór znajduje się na 1.2625, a potem tuż nad 1.27. Z kolei wsparcie mamy na 1.2440, a później na 1.24. Pod tą barierą może być już nerwowo. Wskaźnik RSI znajduje się w horyzoncie, z nieznaczną przewagą niedźwiedzi. MACD tymczasem utworzył charakterystyczne zwężenie, zapowiadające odbicie w górę. Jeśli jednak odbicia nie będzie, to sytuacja obróci się na korzyść niedźwiedzi ze zdwojoną siłą. Czekamy więc na mocne wybicie w jedną ze stron.

Sylwester Majewski

 

Comments