Komentarze dzienne

Dziś może być nerwowo

Czwartek przyniósł kolejne oznaki nerwowości. Przez większość dnia mieliśmy do czynienia z horyzontem i dopiero w sesji amerykańskiej eurodolar wybił się górą. Dziś nie powinno być spokojniej, gdyż nadchodzący weekend zapowiada się nerwowo.

Opublikowane dane CPI z USA były w miarę zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, była wyższa od prognoz i wyniosła w ostatnim tygodniu 386 tysięcy. Znana nam już agencja Egan-Jones, obniżyła tym razem rating Francji.

Dziś o 10:30 będziemy mieć publikację danych z Wielkiej Brytanii, a o 14:30 i 15:15 pojawią się ważne dane z USA. Oczkiem w głowie inwestorów będzie jednak perspektywa niedzielnych wyborów w Grecji oraz zbliżające się posiedzenie G20. Może być więc nerwowo – również na rozpoczęciu handlu w niedzielę wieczorem. Zaleca się więc ostrożność.

Jak zachowa się dziś eurodolar? Wczorajsze wzrosty pozwoliły wskaźnikowi RSI wyłamać się z trendu spadkowego. Na przeszkodzie stanął jednak od razu poziom 50, gdzie wskaźnik teraz się zatrzymał. Kluczowy opór znajduje się w okolicy 1.2675. Pokonanie tej wysokości otworzy drogę ku obszarowi 1.2750-1.2825. Wsparcie mamy w okolicy 1.26 oraz 1.25. Zamknięcie poniżej 1.25 oraz spadek RSI poniżej linii trendu wzrostowego, oznaczać powinno powrót do spadków i test poziomu 1.23.

Sylwester Majewski

 

Comments