Komentarze dzienne

Czas na małą pauzę?

Udało się w środę zatrzymać spadki na rynku euro. To była chyba pierwsza okazja do złapania oddechu, po bardzo dynamicznym trendzie spadkowym. Na tle atmosfery politycznej wokół Grecji, sytuacja na euro jawiła się wczoraj jako dość spokojna.

Pojawiają się już pierwsze informacje, o zwiększonych wypłatach depozytów z Greckich banków. Na rynek dotarła też wczoraj informacja o wstrzymaniu przez EBC operacji z niektórymi greckimi bankami. Według najnowszych sondaży, wybory 17 czerwca wygrać powinna skrajnie lewicowa koalicja, przeciwna reformom.

Tymczasem Fed pozostawia sobie otwarte drzwi i gotów jest na kolejną fazę luzowania polityki monetarnej, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Raport z ostatniego posiedzenia Fed nie zrobił jednak dużego wrażenia na rynku – podobnie zresztą jak publikacje makroekonomiczne. Skoro o nich mowa, to dziś mamy publikację danych z amerykańskiego rynku pracy oraz odczyt Philadelphia Fed Index.

Na wykresie USD/CHF widać pierwsze oznaki wyczerpywania się tej fali trendu wzrostowego. Powstała świeca, określana mianem „doji”, oznacza zazwyczaj niezdecydowanie. Jeśli nastąpi dziś zamknięcie poniżej 0.94, to będziemy mieli potwierdzenie lokalnego szczytu. Sam trend jednak się nie kończy i kolejne próby ataku na 0.95 powinny mieć miejsce. Wsparcie to wspomniany poziom 0.94 oraz okolice nad 0.9350.

Sylwester Majewski

 

Comments