Komentarze dzienne

Ożywienie na rynku jena

Podczas typowej dla ostatniego okresu sesji, euro nieznacznie traciło na sile, kosztem pozostałych walut. Aktywnością wyróżniał się jen japoński, wyprzedzając serię nocnych publikacji oraz posiedzenie Banku Japonii.

Nie umilkły echa środowego posiedzenia Fed. Choć sam Bernanke starał się unikać tej tematyki, to jednak po czwartkowych danych z USA wrócił temat QE3. Dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się słabe, budząc obawy inwestorów. Nie zachwyciły też dane Chicago Fed activity Index.

Dzisiejszy dzień będzie wolny, od znaczących danych makroekonomicznych. Warto mieć na uwadze poranną aukcję włoskich obligacji oraz indeks Uniwersytetu Michigan, którego wyniki poznamy przed 16:00. Oczekuje się nieznacznego pogorszenia nastrojów w USA, w porównaniu z wynikami za poprzedni miesiąc. Dzisiejsze zamknięcie może nam dać więcej informacji na temat kierunku ruchu w przyszłym tygodniu.

Na wykresie USD/JPY po raz kolejny zbliżamy się do kluczowych wsparć. Wskaźnik RSI testować będzie linię trendu wzrostowego, a wykres ceny testuje poziom 80.50. Poniżej jest już tylko wsparcie na 80. Wyłamanie się dołem RSI w cenach zamknięcia, poniżej linii wzrostowej, nie będzie wróżyć nic dobrego. Byki aby się uratować muszą doprowadzić do zamknięcia powyżej poziomu 81.65. Dla niedźwiedzi kluczowe będzie zamknięcie poniżej 80.

Sylwester Majewski

 

Comments