Komentarze dzienne

Złoty w konsolidacji

Końcówka tygodnia przynosi inwestorom uspokojenie nastrojów. Główne pary walutowe utrzymują swoje pozycje przy kluczowych poziomach. Całkiem niezłe publikacje zza oceanu, okazały się pretekstem do pierwszej realizacji zysków na dolarze.

Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, spadła w ostatnim tygodniu w USA do poziomu 351 000. W poprzednim miesiącu było to 365 000, a aktualne prognozy oczekiwały 360 000. Średnia ilość wniosków z czterech tygodni nie odnotowała wzrostu.

Lepiej od prognoz wypadły też pozostałe dane zza oceanu. Empire State Manufacturing Index odnotował wzrost do poziomu 20.1, z 20.0 uzyskanych miesiąc wcześniej. Natomiast Philadelphia Fed Index pochwalił się wynikiem na poziomie 12.5, przy prognozach oczekujących 9.75. Dziś poznamy również dane o produkcji przemysłowej. Analitycy spodziewają się wzrostu o 0.5%.

Do ważnych rozstrzygnięć może niebawem dojść na wykresie EUR/PLN. Nad poziomem 4.10 tworzy się mała konsolidacja, z której możemy wyjść zarówno górą jak i dołem. Wskaźnik RSI nie potwierdza ostatnich dołków, zbliżając się do poziomu 50. Jeśli wysokość ta zostanie pokonana, to byki zdobędą tymczasową przewagę i będzie szansa na większą korektę styczniowych spadków. Jeśli RSI nie uda się pokonać wysokości 50, to możliwe będzie obsunięcie w kierunku wsparcia na 4.0.

Sylwester Majewski

 

 

Comments