Komentarze dzienne Wszystkie

Jaka będzie reakcja na Fed?

Wystarczyła chwila, aby piątkowe wzrosty na rynku zostały zniwelowane. W poniedziałek dolar zyskiwał na sile, a inwestorzy wyczekują już posiedzenia Fed. Z zainteresowaniem analizowane będzie uzasadnienie do decyzji, jaka ma mieć miejsce na posiedzeniu.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków, produkcja przemysłowa w USA wzrosła w lutym o 0.1%. To już ósmy z rzędu miesiąc, w którym odnotowuje się wzrost produkcji. W ujęciu rocznym dane uległy poprawie o 1.7%.

Indeks NY Empire State spadł w marcu do poziomu 22.86, z 24.91 odnotowanych miesiąc wcześniej. Indeks powstaje w oparciu o ankiety, wypełniane przez szefów firm w stanie Nowy Jork. Określa perspektywy biznesu w następnych 6 miesiącach.

Na wykresie USD/CHF doszło do pokonania ważnych poziomów. Mowa o wskaźniku RSI, który nie tylko pokonał poziom 50 ale też przełamał linię trendu wzrostowego. Możliwa jest konsolidacja na wysokości 1.06, choć główne wsparcie znajduje się dopiero na wysokości 1.05. Test tego poziomu w najbliższej przyszłości wydaje się nieunikniony. Oporem pozostaje poziom 1.07.

Sylwester Majewski

Comments