Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na marzec

Luty nie zakończył rozpoczętego w styczniu trendu wzrostowego, na rynku dolara. Choć na wielu wykresach widać już oznaki wyczerpania trendu, to na niektórych parach kontynuacja ruchu jest wciąż możliwa.

gbpusdluty

W marcu rynek może zachowywać się nerwowo. Korekta prędzej czy później będzie musiała nastąpić. Dlatego też wybrałem do niniejszej analizy jedynie dwa wykresy, na których sytuacja wygląda dość negatywnie. W obu przypadkach chodzi o funta brytyjskiego, który wygląda na bardzo osłabionego. Na wykresie GBP/USD doszło do wyłamania się dołem z dwóch kanałów spadkowych. Pokonano również poziom 1.55.  Analiza  widocznej na wykresie formacji flagi wskazuje na dalsze spadki, których zasięg to poziom 1.50. Powrót ponad wysokość 1.55 anuluje ten negatywny scenariusz.

gbpjpyluty

Podobna sytuacja panuje na wykresie GBP/JPY. Atmosferę pogarsza tu fakt, iż jen jest ostatnio mocno skupowany. Z analizy tego wykresu wynika, iż spadki powinny zakończyć się dopiero na wysokości 132.50. Niewykluczone jednak są spadki do poziomu 130.00.  Powrót ponad 139-140 anuluje ten  scenariusz.

Sylwester Majewski

Comments