Eurodolar znowu w tarapatach


Po początkowym osłabieniu dolar odzyskał wczoraj siły i zakończył dzień na plusach. Sytuacja w amerykańskiej gospodarce poprawia się – działa to na korzyść USD. Oczekuje się, iż Fed może zakończyć swój program stymulacyjny wcześniej niż sądzono.

Rosną ceny domów w USA. Według indeksu S&P/Case-Shiller w 20 miastach sytuacja rynkowa uległa poprawie. Październik przyniósł wzrost wartości indeksu o 0.4%. Był to piąty z rzędu miesiąc, w którym ceny rosły.

Poprawie uległ też indeks mierzący poziom zaufania amerykańskich konsumentów. W grudniu zwiększył swą wartość do poziomu 52.9, z 50.6 odnotowanych miesiąc wcześniej. To drugi wzrostowy miesiąc dla wspomnianego indeksu.

Po wczorajszym, nieudanym ataku na dolara, rynek EUR/USD zakończył dzień na minusach. Niebezpiecznie wzrosły szanse na powrót spadków i test poziomu 1.40. W okresie przed nowym rokiem inwestorzy zazwyczaj wstrzymują się z ważnymi decyzjami, więc możliwe, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze kilka dni. Oporem pozostaje poziom 1.45.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.