Frank zyskuje na korekcie


Pierwszy dzień handlu po długim weekendzie nie wniósł nic nowego do obrazu rynku. Wciąż mamy do czynienia z korektą ostatniego umocnienia dolara. Na głównych parach walutowych brak znaczących zmian. Natomiast na amerykańskich giełdach nieznaczne wzrosty.

Według oddziału Fed z Dallas, gospodarka w tamtejszym rejonie nadal się rozwija. Indeks mierzący aktywność gospodarczą w Dallas wzrósł w grudniu do poziomu 3.8. To drugi wzrostowy miesiąc dla tych danych. W listopadzie ich wartość wynosiła 0.3.

Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły o 0.1%. To piąty z rzędu miesiąc, kiedy to ceny zauważalnie rosną. W listopadzie odnotowano wzrosty na poziomie 0.2%. W ujęciu rocznym ceny spadły o 1.9%.

Najmocniej aktualną korektę odczuwa chyba rynek USD/CHF. Dolar utracił tu już 200 pipsów od ostatnich szczytów. Testowany teraz będzie poziom 1.03. Teoretycznie spadki mogłyby zatrzymać się właśnie tu. Niepokój budzi jednak wskaźnik RSI, który do dolnej linii swego kanału wzrostowego ma wciąż trochę miejsca. Kolejnym wsparciem byłby więc poziom 1.02. Jeśli uda się utrzymać dolara powyżej 1.03 to powrót na 1.05 będzie bardzo możliwy.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.