Komentarze dzienne

Złoto próbuje swych sił

Dziś dzień, na który czekamy od dość dawna. Szczyt liderów Unii Europejskiej ma przynieść rozwiązanie problemów finansowych przynajmniej Grecji. Na co liczą inwestorzy i jak może rozwinąć się sytuacja?

Oczekiwania są od wielu dni tak duże, iż śmiem twierdzić, iż jak to często bywa, reakcja rynku może być anemiczna. Zazwyczaj tak bowiem bywa, iż duże ruchy mają miejsce wtedy, gdy dzieje się coś niespodziewanego, a nie odwrotnie. Jakby tego było mało, w przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Fed oraz EBC. Pretekstów do wstrzymywania się z dalszymi decyzjami brakować nie będzie.

Pomijając sprawy polityczne, na rynek napływać będą też publikacje makroekonomiczne. Szczególnie dużo pojawi się ich w czwartek, kiedy to poznamy wartości indeksów zaufania na starym kontynencie oraz poziom cen za oceanem.

Gdy forex stoi w miejscu, warto rozejrzeć się po innych rynkach. Dość energiczne wzrosty zaobserwować można było wczoraj na rynku złota. Dużej, białej świecy wzrostowej towarzyszyło pokonanie poziomu 50 na wskaźniku RSI. Pierwszy opór, czyli okolice poziomu 1740, wydają się być na wyciągnięcie ręki. Również i wskaźnik MACD zdaje się dawać kolejną szansę grającym na zwyżkę. Wydaje się, iż w najbliższych dniach, sytuacja będzie korzystna dla krótkoterminowych byków.

Sylwester Majewski

Comments