Mieszane dane ze strefy euro


Rynek nie zdołał kontynuować ruchów rozpoczętych jeszcze w piątek. Dolar ponownie nieznacznie się umocnił, jednak nie była to zmiana tak duża jak niektórzy tego oczekiwali. Za oceanem nie publikowano znaczących danych.

Zaskoczeniem dla rynku były informacje napływające z największej, europejskiej gospodarki. Zamówienia przemysłowe spadły w październiku w Niemczech o 2.1%. Było to zaskoczeniem dla rynku, gdyż przez ostatnie siedem miesięcy odnotowywano dla tych danych same wzrosty.

Indeks nastroju Sentix dla strefy euro wzrósł w listopadzie do poziomu -5.5, z -7.0 odnotowanych miesiąc wcześniej. To piąty z rzędu miesiąc, w którym według tych danych rośnie zaufanie europejskich inwestorów.

Na wykresie GBP/USD tworzy się coś na kształt konsolidacji, która może również w przyszłości zostać odczytana jako formacja RGR. Funt zamknął się w piątek poniżej poziomu 1.65 i wokół tej wysokości powinien teraz odbywać się handel. Niewykluczone są próby powrotu ponad ten poziom. Oporem byłby wtedy poziom 1.62. Jeśli się to nie uda to test wsparcia na 1.60 wydaje się być logiczną konsekwencją ostatnich wydarzeń.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.