Komentarze dzienne

Jednak korekta

To jednak korekta. Wtorek przyniósł umocnienie euro oraz osłabienie dolara. Zyskiwał na sile również rynek ropy. Wygląda na to, iż przynajmniej chwilowo, atmosfera na rynku uspokoiła się.

A jednak. Zastanawialiśmy się od początku tygodnia, czy korekta nadejdzie. Wczoraj pisałem, iż wtorek przyniesie odpowiedź. Wzrosty euro potwierdzają nasze przypuszczenia. Jak długo taka sytuacja się utrzyma jest już osobną kwestią. Końcówka tygodnia może być znowu nerwowa.

Przypomnijmy, iż w piątek będzie koniec tygodnia oraz kwartału. Na rynkach może dojść do przetasowań, związanych z regularnymi transakcjami dużych uczestników rynku, chcących poprawić swoje wyniki na bilansie kończącym kwartał. Mamy też trochę danych, o których pisałem już wczoraj.

Wrócimy dziś do wykresu GBP/USD. Pisałem kilka dni temu, iż funt walczył o przetrwanie, w krytycznym położeniu. Seria spadków zakończyła się na wyznaczonej przez nas linii przerywanej. Powrót ponad poziom 1.55 jest dobrym sygnałem, jednak spadki jeszcze się nie zakończyły. Po zakończeniu obecnego impulsu wzrostowego, powinna nastąpić jeszcze jedna fala spadkowa. Jeśli zatrzyma się w obszarze 1.54-1.55, to szanse na trwałe odwrócenie spadków będą realne. Oporu trzeba szukać na wysokości 1.57 i jej okolic.

Sylwester Majewski

Comments