Analiza na grudzień


Jak zakończy się 2009 rok? Ostatni miesiąc wypadł dość dobrze. Zobaczmy co przyniesie nam grudzień.

eurusdgrud

W piątek dolar mocno zyskiwał na wartości.  Stało się to po dość dobrych danych z USA.  Na wykresie EUR/USD doszło do pokonania linii trendu wzrostowego. Widzimy, iż kanał spadkowy  na wykresie RSI wciąż nie traci na znaczeniu.  Wskaźnik przebił też poziom 50.  Niewykluczone są próby powrotu eurodolara ponad poziom 1.50. Nie powinny się jednak one zakończyć sukcesem. W perspektywie kilku tygodni euro będzie prawdopodobnie testować obszar w okolicach 1.45.

usdchfgrud

Duże zmiany również na wykresie USD/CHF.  Po udanym teście poziomu 1.00  dolar mocno zyskał na sile, a na wykresie powstała bardzo mocna,  świeca wzrostowa.  Najbliższy opór znajduje się na wysokości 1.02, więc możliwa jest korekta  i test poziomu 1.01. W dalszej perspektywie dojdzie zapewne do testu obszaru 1.49-1.50. Wskaźnik RSI przebił poziom 50 i zmierza na północ.

audusdgrud

Na koniec zajmiemy się rynkiem AUD/USD.  Ostatnie szczyty nie były potwierdzone wskaźnikiem RSI. Można mówić nawet o negatywnej dywergencji.  Również i tu na wykresie cen  przełamana została linia trendu wzrostowego.  Natomiast wskaźnik RSI znalazł się w newralgicznym położeniu. Wybicie się RSI w górę  przedłuży szansę dolara australijskiego. Wybicie dołem otworzy drogę spadkom. Do wypełnienia tego scenariusza potrzebne będzie jeszcze pokonanie w cenach zamknięcia poziomu 0.90, co zapewne nie będzie łatwe. Jeśli jednak tak się stanie, to możliwy będzie test poziomu 0.85.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.