Tydzień na rynku bez rostrzygnięcia


Czwartek był dniem, w którym oczy inwestorów zwrócone były na Europejski Bank Centralny. Odbywające się posiedzenie niewiele jednak wniosło do handlu. Opublikowane dane mają natomiast mieszany charakter.

Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w ostatnim tygodniu o 5 000, do poziomu 457 000. To drugi z rzędu tydzień, kiedy to dane znajdują się poniżej poziomu 500 000. Najgorsze na amerykańskim rynku pracy jest już prawdopodobnie za nami.

Nieco gorzej wypadły dane z sektora usług. Indeks ISM, określający jego aktywność, spadł w listopadzie do poziomu 48.7. Miesiąc wcześniej dane miały wartość 50.6. Odczyt powyżej 50 sygnalizuje rozwój w danym sektorze.

Po wczorajszym dniu, na głównych parach walutowych utrwaliła się sytuacja patowa. Doskonale widać to na wykresie USD/CHF, gdzie dolar od kilku dni ślizga się po wsparciu, zlokalizowanym na poziomie 1.00. Jest to bardzo ważna bariera. Kolejne wsparcie zlokalizowane jest na 0.99. opór natomiast na 1.01 oraz 1.02. Wskaźniki analizy technicznej nie dają nam żadnych sygnałów, co do kierunku dalszego ruchu.(wykres)

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.