Komentarze dzienne Wszystkie

Spadek zaufania konsumentów

Wtorek przebiegał pod znakiem kontynuacji wcześniejszych ruchów. Korekta na rynku wciąż trwała, a dolar zyskiwał na sile. Dziś od rana sytuacja wygląda mniej korzystnie dla amerykańskiej waluty, jednak do zakończenia sesji pozostało jeszcze dużo czasu.

Odnotowano nieznaczną poprawę na rynku nieruchomości w USA. Indeksy S&P/Case-Shiller miały w lipcu wartość -12.8% oraz -13.3%. Pomimo tego, iż były to wyniki ujemne, to była to jednak poprawa względem danych za poprzedni miesiąc.

Zaufanie amerykańskich konsumentów niespodziewanie spadło we wrześniu do poziomu 53.1. W sierpniu dane kształtowały się na poziomie 54.3. Wszystkie komponenty wchodzące w skład indeksu odnotowały spadki.

Wyraźne odbicie miało miejsce na wykresie USD/CHF. Dolar testował już wsparcie na poziomie 1.02 i ostrożnie zmierza w kierunku północnym. Oporem jest tu poziom 1.05, choć nie wydaje się, aby rynek mógł tam dotrzeć. Z zakresu widocznej na wykresie konsolidacji wynika, iż poziomem docelowym dla spadków jest wysokość 1.00.

Sylwester Majewski

Comments