Komentarze dzienne

Frank testuje ważne poziomy

Dość spokojnie poruszają się w ostatnich dniach rynki walutowe. Zarówno euro jak i dolar zachowują się dość przewidywalnie. Na razie odbywa się to w formie korekty(spadków euro), ale kto wie czy takie nastawienie się utrzyma.

Jedną z kilku walut, które poruszały się wczoraj jednak bardziej energicznie, był funt brytyjski. Wcześniej, w trakcie dnia, opublikowano raport z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Niespodzianki nie było – ponownie trzech członków było za podwyżką stóp procentowych.

Dziś można oczekiwać kolejnych emocji, związanych z funtem. Opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej na wyspach. Trochę później poznamy raport, dotyczący ilości nowych bezrobotnych w USA. Dowiemy się też, jaką wartość ma indeks Philadelphia Fed i jak sprzedawały się domy na amerykańskim rynku wtórnym.

Czas na analizę techniczną – tym razem Frank szwajcarski, a konkretnie EUR/CHF. Na kilku parach frank zbliża się do poziomów oporu(dla euro będzie to poziom wsparcia). Jeśli poziom 1.25 zostanie wyraźnie pokonany, to spadki mogą być bardzo duże. Należałoby bowiem uznać ostatnie 5 miesięcy jako okres konsolidacji bocznej. Jeśli nastąpi odbicie, to pierwszego oporu trzeba szukać przy 1.2750 – tam też zbierają się teraz średnie kroczące z 50 i 25 dni. W dalszej perspektywie można by było liczyć na test poziomu 1.30. Najpierw musi jednak dojść do udanej obrony poziomu 1.25.

Sylwester Majewski

Comments