Komentarze dzienne

Odbicie na rynku

Choć początek dnia tego nie zapowiadał, to jednak wtorek zakończył się w ciekawy sposób. Początkowa słabość euro zakończyła się w godzinach popołudniowych. Moment ten można by uznać za początek korekty – jak długo może potrwać?

Zacznijmy od danych, które wczoraj opublikowano. Wartość indeksu ZEW była sporo niższa od oczekiwań rynkowych. Zarówno w przypadku danych dla Niemiec, jak też całej gospodarki strefy euro, prognozy były wyraźnie wyższe. Widać więc pogorszenie się nastrojów.

Dziś danych będzie nieco mniej. Warto jednak zwrócić uwagę na raporty Banku Anglii oraz Fed. Będą to sprawozdania z ostatnich spotkań tych instytucji. Szczególnie w tym pierwszym przypadku należy zachować ostrożność – funt podatny jest ostatnio na informacje natury fundamentalnej.

W poprzedniej analizie eurodolara oczekiwaliśmy zejścia rynku na 1.4250, a później 1.40. Pierwszy z poziomów został osiągnięty – drugi prawdopodobnie będzie jeszcze testowany. Na chwile obecną mamy jednak korektę. Jej maksymalny zasięg to poziom 1.45, jednak opór powinien się uwidocznić już na wysokości 1.4350. Wskaźnik RSI ciągle jest poniżej poziomu 50 – w negatywnym położeniu jest też wskaźnik MACD. Na wspomnianych poziomach oporu zbiegają się średnie kroczące, które będą dodatkową barierą dla wzrostów.

Sylwester Majewski

Comments