Komentarze dzienne

Złoty – specyficzna sytuacja

Jeśli ktoś miał nadzieję, że nowy tydzień rozpocznie się od zmiany nastrojów, to musiał się lekko zawieść. Po wstępnym umocnieniu, euro oddało część swoich zysków. Wygląda na to, iż potencjał spadków nie został jeszcze wyczerpany.

Opublikowane na starym kontynencie dane nie zaskoczyły inwestorów. Inflacja CPI wypadła zgodnie z oczekiwaniami. W ujęciu miesięcznym było to 0.6%. Gorzej z prognozami było w przypadku USA. Indeks Empire State Manufacturing osiągnął w maju wartość 11.88, przy prognozach rzędu 19.65.

Za wydarzenie tygodnia, przynajmniej w początkowej jego fazie, należy uznać spotkanie ministrów finansów czołowych państw Unii. Zawsze należy się liczyć z komentarzami, jakie padają podczas takich spotkań. Wracają też doniesienia na temat kolejnych problemów Grecji.

Ciekawie przedstawia się sytuacja techniczna pary USD/PLN. Układ średnich działa na korzyść niedźwiedzi. Należałoby się spodziewać teraz kilkunastu sesji w trendzie bocznym, z przynajmniej jedną próbą ataku na obszar 2.80-2.85. Z drugiej strony może rysować się formacja odwróconej RGR. To by oznaczało, iż utrzymanie się ponad poziomem 2.80 może sprowokować wzrosty, z poziomem docelowym na 2.95. Na przeszkodzie stała by jednak jeszcze średnia z 200 dni, a wcześniej należałoby oczekiwać zejścia na 2.75(prawe ramię)

Sylwester Majewski

Comments