Komentarze dzienne

Święta w cieniu Fed

Cóż można dodać do wczorajszej analizy? Wraz ze zbliżaniem się do Wielkiej Nocy, ruch na rynkach teoretycznie powinien maleć. Euro ciągle utrzymuje się wysoko, kosztem dolara tracącego już niemal na wszystkich rynkach.

Niemiecki indeks IFO, jaki wczoraj opublikowano, nie wniósł nic nowego do obrazu sytuacji. Odczyt na poziomie 110.40 był tylko minimalnie niższy od prognoz, jednak już lepszy niż w poprzednim miesiącu. Nastroje w Niemczech utrzymują się więc na równym, względnie wysokim poziomie.

Słabo natomiast wypadł Philadelphia Fed Index z USA, osiągając wynik 18.50, przy prognozach oczekujących danych na poziomie 36.8. Dziś nie będzie żadnych ważnych publikacji, jednak nawet gdyby były to należy już się spodziewać coraz mniejszego wolumenu handlu. Wiele rynków będzie zamkniętych też w poniedziałek, tak więc ostatnim poważnym dniem handlu przed posiedzeniem Fed będzie wtorek.

Źle przedstawia się sytuacja pary USD/CHF. Co prawda na wykresie powstała wczoraj świeca o wymowie „młota”, ale nie widać innych elementów, dających nadzieję na większe odbicie. Poziom 0.88 jest teraz wsparciem. Zamknięcie powyżej 0.90 da szansę na zebranie sił przez byki. W negatywnym scenariuszu dolar może jednak spaść na wysokość 0.85. Wszystko rozegra się w okolicy 27 kwietnia, kiedy to będzie miało miejsce posiedzenie Fed.

Sylwester Majewski

Comments