Komentarze dzienne

Tydzień oczekiwania

Piątkowe dane nie rozbudziły rynków. Wydawało się, iż dane o inflacji w USA posłużą jako katalizator – tak jednak nie było. Euro nieco straciło na wartości, a dolar nieznacznie zyskiwał. Ten tydzień będzie jednak wyjątkowy.

Wróćmy na chwilę jednak do danych. Inflacja Core CPI wypadła poniżej prognozowanych 0.2%. Odczyt na poziomie 0.1% był raczej zaskoczeniem dla rynku. Takie dane nie stwarzają presji, która mogłaby zmuszać Fed do zaostrzenia polityki monetarnej.

W tym tygodniu zbliżamy się do świąt Wielkiej Nocy. Normalnie mogłoby to nieco ostudzić handel. Teraz może być jednak inaczej, gdyż już 27 kwietnia odbędzie się posiedzenie Fed. Inwestorzy mogą zatem reagować pod koniec tygodnia już nieco nerwowo. Warto też mieć na uwadze publikowane za oceanem wyniki spółek oraz sytuację w Hiszpanii i Finlandii, gdzie podczas weekendu miały miejsce wybory.

Przez moment wydawało się, że rynek GBP/USD szybko powróci do spadków. Czwartek przyniósł tu jednak spore wzrosty. Nie zmienia to diametralnie sytuacji na tym wykresie, ale pokazuje, iż toczy się jakaś walka. Kilka dni temu pisaliśmy o teście poziomu 1.62 – jednak zamknięcie poniżej 1.6250 może sprowadzić rynek jeszcze niżej. Wskaźnik RSI jest w wyraźnym, trendzie bocznym, natomiast MACD jest o krok od wygenerowania sygnału sprzedaży. Ratunkiem może być jedynie zamknięcie powyżej 1.64.

Sylwester Majewski

Comments