Analizy miesięczne

Analiza na kwiecień

Nasza analiza na kwiecień jest nieco spóźniona i przy okazji ominęły nas fajne wybicia. To zwiększa nieco jej ryzyko, ale być może uda się jeszcze coś złapać w tym miesiącu z rozpoczętych ruchów.

EUR/USD: wzrosty

Pod koniec ubiegłego tygodnia nastąpiło mocne wybicie na rynku euro. Jest to efekt oczekiwanej polityki Europejskiego Banku Centralnego, który już rozpoczął serię podwyżek stóp procentowych. Jak by było tego mało,  do czerwca spodziewa się kolejnej podwyżki i w sumie 75pb więcej do końca roku. Euro pokonało ostatnie szczyty i zbliżyło się do poziomu 1.45. Tutaj może mieć miejsce jakieś spowolnienie. W dłuższej perspektywie oczekiwane jest jednak zbliżenie pod poziom 1.50. Przeszkodzić w tym mogą negatywne informacje ze strefy euro(związane np z zagrożonymi bankructwem krajami) jak też jastrzębie wypowiedzi Fed.  Zamknięcie poniżej 1.4150 będzie sygnałem ostrzegawczym dla byków.

 

EUR/CAD: wzrosty

W tym miesiącu spróbujemy ponownie uszczknąć coś dla siebie z tego rynku. Zakres tej prognozy nie jest duży i zakłada ponowny atak na poziom 1.40. Możliwe są dalsze wzrosty, jednak w tej analizie nie będziemy nadmiernie ryzykować.

 

GBP/AUD:  spadki

Funt nie był ostatnio tak silny jak euro. Bank Anglii utrzymuje swoje oprocentowanie dość nisko. Równocześnie daje się zaobserwować mocną pozycję dolara australijskiego, nawet pomimo ostatniej decyzji RBA. To każe nam oczekiwać spadków na tej parze. Prowizoryczny test okolic poziomu 1.50 jest bardzo prawdopodobny. Zagrożeniem dla tego scenariusza będzie zamknięcie powyżej 1.59 i/lub wyraźny powrót wskaźnika RSI ponad poziom 50.

Sylwester Majewski

Comments