Komentarze dzienne

Spokojne rozpoczęcie tygodnia

Nowy tydzień rozpoczął się bez większych emocji. Poziomy ustanowione w piątek zostały utrzymane. Na niektórych parach odnotowano nawet nowe wzrosty. Wszystko to jednak odbywa się na mocno wyżyłowanych poziomach.

Publikowanych danych było naprawdę niewiele. Dowiedzieliśmy się między innymi, iż sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA była nieco niższa od prognoz. Oczekiwania rynku oscylowały wokół wyniku na poziomie 5.15 mln, podczas gdy faktycznie było tylko 4.88mln.

Trochę więcej publikacji poznamy dziś. W Wielkiej Brytanii opublikowane zostaną dane na temat inflacji CPI. Dalej poznamy wartość sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Na końcu opublikowana zostanie wartości indeksu Richmond FED Index.

Z dużymi trudnościami boryka się wciąż dolar. Na wykresie USD/CHF dojdzie dziś zapewne do kolejnego testu poziomu 0.90. Wyraźne zamknięcie poniżej otworzy drogę spadkom o zasięgu nawet do 300 pipsów. Ten negatywny scenariusz może anulować jedynie pogorszenie się sytuacji na eurodolarze i pozostałych parach z euro. Wykres EUR/USD jest już wykupiony, więc taki rozwój wypadków wcale nie jest wykluczony.

Sylwester Majewski

Comments