Komentarze dzienne Wszystkie

Euro w konsolidacji

Nowy tydzień rozpoczął się od spadków wartości dolara. Za sprawą lepszych od oczekiwań danych wzrósł apetyt na ryzykowne transakcje. Oznaki poprawy sytuacji gospodarczej są coraz bardziej widoczne i amerykańskie indeksy giełdowe zyskiwały wczoraj na sile.

Indeks ISM dla sektora wytwórczego wzrósł w październiku do poziomu 55.7. Miesiąc wcześniej dane kształtowały się na poziomie 52.6. To już trzeci wzrostowy miesiąc dla tej publikacji i najlepszy wynik od kwietnia 2006.

Dużo lepiej od prognoz wypadły też dane z rynku nieruchomości. Sprzedaż domów z podpisanymi umowami kupna wzrosła we wrześniu o 6.1%. Był to ósmy z rzędu wzrost tych danych. Kondycja sektora mieszkaniowego w USA jest coraz lepsza.

Poprawie uległy też indeksy PMI dla strefy euro. Analogiczne wskaźniki wzrosły też w przypadku Chin, co wskazuje na polepszającą się sytuację w jednej z najważniejszych gospodarek świata.

Eurodolar zmaga się z poziomem 1.48. Nie udało się wczoraj utrzymać ponad tą wysokością i rynek znajduje się teraz w konsolidacji. Jeśli euro zamknie się wyraźnie poniżej 1.47 to możliwy będzie test poziomu 1.45. Przeciwko takiemu scenariuszowi zdaje się przemawiać wskaźnik RSI. Testowany jest tutaj poziom 1.45. Dodatkowo, możliwe jest odbicie od dolnej linii kanału RSI, co daje większe szanse grającym na zwyżkę. Należy więc poczekać na wyraźny sygnał wyłamania.

Sylwester Majewski

Comments