Archiwum dla Wrzesień, 2018

Tylko RSI broni jeszcze funta

Rynek GBP/USD dotarł na wysokość środkowej linii kanału spadkowego. Choć na wykresie cen ma pod sobą jeszcze linię trendu wzrostowego, to inaczej wygląda sytuacja na RSI. Wskaźnik pokonał już analogiczną linię na swoim wykresie, sugerując spadki.  Aktualnie broni się przed nimi jedynie poziomem 50 pkt. Jeśli wyraźnie zejdzie poniżej tej wysokości, funt może ponownie tracić. Celem spadków mógłby być wtedy nawet poziom 1.26. Opór mamy na 1.33 oraz 1.35.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

DJIA w ważnym miejscu na wykresie

Indeks DJIA zatrzymał swe wzrosty na wysokości szczytu ze stycznia 2018.  Co jednak ciekawe, wskaźnik RSI jest tuż nad małą linią trendu wzrostowego. Może zatem się odbić w górę kontynuując wzrosty lub przełamać linię. W tym drugim przypadku  oznaczać to może tymczasowe wyhamowanie trendu wzrostowego. Należy zatem bacznie obserwować rozwój sytuacji w tym miejscu. Wsparcie mamy tuż nad 26000 pkt, a oporem będzie wysokość 26750 pkt.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

„Kiwi” tuż przed posiedzeniem RBNZ

Dziś wieczorem ma miejsce posiedzenie banku centralnego Nowej Zelandii. Tymczasem na wykresie pary NZD/USD widzimy, iż potencjał spadkowy jest już nieco wyczerpany. Świadczyć o tym może choćby wskaźnik RSI, który pokonał właśnie pułap 50 pkt, a wcześniej swoją linię spadkową. Wsparciem będzie teraz obszar 0.6450-0.65. Celem wzrostów może być natomiast nawet 0.70.  Wcześniej jednak rynek napotka na opór przy 0.68.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

USD/JPY rośnie choć bez wyrazu

Rynek USD/JPY mozolnie wspina się  ku szczytom. Przed dolarem stoi opór na 113.25, a celem jest chyba poziom 114.50. Tam mamy szczyt z listopada 2017 oraz górne ograniczenie kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI zostawia bykom jeszcze dużo czasu do wygenerowania ewentualnego sygnału sprzedaży(czyli spadku poniżej linii wzrostowej oraz 50 pkt). Jednak wskaźnik ten jest równocześnie dość wykupiony i zbliża się do poziomu górek z maja i lipca. Wsparciem będzie obszar ponad pułapem 111$.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

Cień optymizmu na AUD/USD

Choć rynek AUD/USD ciągle znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym, grający na odwrócenie trendu zobaczyli swoją pierwszą szansę. Na wykresie RSI doszło do pokonania linii spadkowej oraz poziomu 50 pkt. Dodatkowo widoczna jest pozytywna dywergencja. Taki układ wskaźnika sugerować może, iż trend spadkowy utracił dynamikę. Możliwe jest przejście w boczną konsolidację. W takim wypadku rynek ograniczać będą dwa poziomy. Poziom oporu na 0.7450 oraz wsparcia na 0.71.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

USD/CAD już bez szans na wzrosty?

Źle się dzieje bykom na wykresie USD/CAD. Dolar amerykański nie tylko wyszedł z kanału wzrostowego ale też RSI zszedł poniżej poziomu 50 pkt. W najlepszym wypadku daje to horyzont boczny. Wiele wskazuje jednak na to, że możliwe są dalsze spadki – o ile nie nastąpi szybki powrót ponad 1.31.  Kolejnym obszarem wsparcia jest obszar 1.27-1.2550. W przypadku spadków dopiero tam byki mogą szukać pomocy.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Marazm również na złotym

Polski złoty od czerwca znajduje się w konsolidacji. Na wykresie USD/PLN widzimy nieudane próby wybicia się w obie strony. Wskaźnik RSI zachowuje się w sposób typowy dla horyzontu bocznego. Aktualnie RSI zbliża się do linii łączącej dołki, co może dawać bykom niewielkie nadzieje na odbicie. Pewne zejście rynku poniżej 3.6 może otworzyć drogę w kierunku dolnej linii kanału spadkowego(obecnie 3.45). Analogicznie wyjście ponad 3.75 może otworzyć drogę bykom na 3.9.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Bitcoin ciągle bez życia

Wydaje się, iż marazm z jakim mamy do czynienia na rynku kryptowalut może już tylko zbliżać się do końca. Trwająca od lutego konsolidacja zawęża się coraz bardziej. Bitcoin ma teraz kluczowy opór w okolicach poziomu 7200$. Wsparciem będzie natomiast cały obszar 5000-6000$ znajdujący się tuż poniżej aktualnego położenia rynku. Wskaźnik RSI nie daje żadnych wskazówek, niemal kopiując swym wyglądem wykres cen. Pozostaje czekać na wybicie w jedną ze stron.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Akcje w USA mozolnie zyskują w cenie

Indeks największych spółek amerykańskiego rynku akcyjnego mozolnie ale sukcesywnie pnie się w górę. Na wykresie widzimy, iż pokonany został obszar oporu zaznaczony na żółto. Zbliżamy się zatem do poziomu 26 600 pkt, wyznaczającego szczyt ze stycznia tego roku. Wskaźnik RSI jest już dość wykupiony więc istnieje ryzyko, iż w okolicach szczytu dojdzie do przesilenia. Można jednak założyć w bardzo optymistycznym scenariuszu, że po pokonaniu szczytu otwarta zostanie droga na 28 000 pkt.  Kluczowe wsparcie cały czas znajdować się będzie nad pułapem 25 000 pkt.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Funt brytyjski pragnie zakończyć spadki

W cieniu spokojnego handlu na innych walutach, w dniu wczorajszym miały miejsce małe zawirowania na rynku funta. W ujęciu dziennym zmieniło to jednak niewiele. Na wykresie GBP/USD na uwagę zasługuje jednak wskaźnik RSI, który dwukrotnie już pokonał pułap 50 pkt. Tym samym trend spadkowy stracił większość swej mocy. Jeśli funt będzie zyskiwał to otworzy się przed nim droga na 1.35. Tam też biegnie górna linia kanału spadkowego i tam znajduje się poziomy opór.  Wsparcie mamy przy 1.27.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy