Archiwum dla Sierpień, 2018

Przerwa

Zapraszam ponownie od 3 września !

Brak komentarzy

Kolejna próba sił na tureckim rynku

Rynek USD/TRY znalazł się w ważnym miejscu. Albo bowiem obroni korektę i wróci do wzrostów, albo korekta załamie się. W tym drugim przypadku możliwe byłoby zejście na wysokość 5.5. Kluczowe dla rozwoju sytuacji będzie zachowanie się dolara przy wysokości 6.5. Jej pokonanie pozbawi grających na spadki kluczowego argumentu. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony i nie daje dużych szans na pokonanie sierpniowego szczytu.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Amerykańskie akcje ciągle zwyżkują

Indeks DJIA mozolnie wspina się w górę już od początku roku. Na przeszkodzie dalszym wzrostom stoi zarówno górne ograniczenie kanału wzrostowego jak też i poziom oporu, wyznaczony przez szczyt z lutego. Na wskaźniku RSI pojawiła się negatywna dywergencja. Jeśli nie zostanie przełamana, to może zapowiadać spadki. Najbliższe wsparcie mamy w obszarze 25300-25500. W przypadku wyjścia górą, na opór natrafimy przy 26500.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

Sankcje na Rosję osłabiają rubla

Rosyjski rubel ponownie może tracić na sile, a to za sprawą poszerzonych sankcji na Rosję. Rynek USD/RUB zakończył już krótką korektę i szykuje się do wzrostów. Jeśli uda się pokonać szczyt z sierpnia na wysokości 69$, to następnym celem powinno być górne ograniczenie kanału wzrostowego.  Mowa zatem o wzrostach nawet na wysokość 71$. Wsparcie inwestorzy znajdą najpierw przy poziomie 66$, a kolejne dopiero na 64$.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

Rynek srebra testuje ubiegłoroczny dołek

Rynek metali nie ma ostatnio dobrej passy. Ale być może w przypadku srebra impet spadkowy ma szansę się wyczerpać. Zeszliśmy bowiem na wysokość dołka z lipca 2017 – poziom 14.30$. Teoretycznie jest to więc poziom na którym możemy zobaczyć kupców. Niestety wskaźnik RSI nie potwierdza jeszcze zmiany nastrojów. Do tego potrzebne byłoby pokonanie widocznej na jego wykresie linii spadkowej.  Wsparcie mamy na 14.30$, natomiast opór zaczyna się przy 15.30$.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Eurodolar próbuje odbicia

Eurodolar odbił się kilka dni temu od dolnej linii kanału spadkowego. Do zmiany  spadkowego jeszcze daleka droga, ale być może budowane jest dno. Wskaźnik RSI dotarł do poziomu 50pkt, co może sugerować nadchodzące spadki. Jeśli jednak poziom ten zostanie wyraźnie przebity, wykres cen będzie bliski przejścia  w trend boczny. Opór mamy w okolicach 1.15. Następny dopiero około 1.1750. Wsparciem będzie teraz poziom 1.13.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Przed Turcją nowa rzeczywistość

Dziś wracamy do wykresu USD/TRY. Lira turecka osłabiła się dużo więcej niż spodziewaliśmy się tego w najciekawszych snach, osiągając pułap 7.0.  Wskaźnik RSI utworzył szczyt który ciężko będzie przebić. Spodziewać się zatem można, że szczyt sprzed kilku dni może być tym ostatnim. Wcześniej jednak możliwy jest kolejny impuls wzrostowy, gdyż RSI znalazł się na wysokości swojej linii trendu, od której może się odbić.  Handel na wykresie USD/TRY wszedł na zupełnie nowy poziom i nawet jeśli panika zostanie opanowana, o zejściu rynku poniżej 5.0 Turcja będzie mogła w najbliższych kwartałach tylko pomarzyć.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Pozytywna dywergencja na AUD/USD

Dolar australijski znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Na wykresie cen nie widać żadnych pozytywów. Jednakże wykres wskaźnika RSI daje bykom pewne nadzieje na zakończenie spadków. Po raz trzeci bowiem znaleźliśmy się na linii wzrostowej, łączącej coraz wyżej położone dołki wykresu RSI. Jest to klasyczna, pozytywna dywergencja. Najważniejszy opór mamy tuż poniżej wysokości 0.76. Jednak pierwszy opór znaleźć można już na 0.7450. Wsparcie mamy na 0.72.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Rubel też słabo

Nie tylko lira turecka ma kłopoty. W ostatnich dniach mocno tracił na sile również rubel rosyjski. Choć od wczoraj na rynku USD/RUB mamy niewielką korektę trendu wzrostowego, to jednak charakter rynku wciąż jest wzrostowy. Korekta może zejść nawet na wysokość 65$ i nie powinno to zmienić obrazu rynku.  Teoretycznie powinien on sięgnąć poziomu min 70$, czyli okoli górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI jest już wykupiony ale daleko mu do wygenerowania sygnału sprzedażowego.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Złoty pod presją, dolar rośnie

Piątkowy poranek przynosi umocnienie dolara. Na wykresie USD/PLN widoczny jest impuls wzrostowy, potwierdzony przez wskaźnik RSI. Na jego wykresie widoczne jest pokonanie zarówno linii spadkowej jak też poziomu 50 pkt. Dolar znalazł się jednak pod obszarem podaży, wyznaczonym pod poziomem 3.80.  Jeśli impet wzrostowy utrzyma się, wzrosty mogłyby sięgnąć nawet poziomu 3.85, gdzie biegnie górne ograniczenie kanału wzrostowego. Wsparcie mamy nad 3.65.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy