Archiwum dla Czerwiec, 2018

Marazm na amerykańskich parkietach

Dziś wyjątkowo wracamy do rynków akcyjnych. Indeks DJIA od kilku miesięcy zamknięty jest w obszarze wyznaczonym poziomami 25500 punktów od góry oraz 23500 od dołu. Co prawda od dołu zbliża się też linia trendu wzrostowego, która mogłaby posłużyć do odbicia, jednak RSI tego nie potwierdza. Wskaźnik swobodnie pokonał pułap 50pkt bez wywoływania dużych spadków, co jest typowym zjawiskiem w bocznej konsolidacji. Pozostaje zatem tylko czekać na rozwój wypadków.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Dolar nowozelandzki szuka wsparcia

Rynek NZD/USD zszedł na wysokość poziomu, gdzie w grudniu ubiegłego roku odnotowano lokalne minimum. Mowa o obszarze 0.6780-0.6820. Tutaj można spodziewać się jakiejś reakcji strony popytowej. Niemniej jednak wskaźnik RSI w chwili obecnej nie daje dużych nadziei bykom. Ciągle znajduje się poniżej linii spadkowej oraz poziomu 50 pkt.  Dopiero przekroczenie tych barier zmieni charakter rynku. Opór mamy na 0.7050.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Kluczowy poziom na wykresie złota

Na rynku złota mamy do czynienia z dwumiesięczną wyprzedażą. Właśnie zbliżamy się do poziomów wyznaczonych przez minimum z grudnia 2018. Tutaj biegnie też dolna linia hipotetycznego kanału wzrostowego. Gdzieś w okolicach poziomu 1250$ może dojść zatem do odbicia.  Do zakończenia fali spadkowej jeszcze jednak daleka droga.  Tutaj trzeba zaczekać na RSI. Wskaźnik ten jest w głębokim trendzie spadkowym i nie daje jeszcze żadnych sygnałów kończących ten trend. Tutaj potrzebne byłoby pokonanie linii trendu spadkowego tego wskaźnika. Wsparcie mamy przy 1240$-1250$. Opór koło 1290$.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

W Turcji znowu może być gorąco

Wracamy dziś do rynku tureckiego, bowiem do ponownych wzrostów przymierza się tu chyba dolar.  Wskaźnik RSI odbił się od pułapu 50 pkt i ma teraz otwartą drogę na północ. Problemem może być jednak znajdujący się blisko obszar oporu, wyznaczany przez poziomy 4.80-4.92. W rzeczywistości chodzi o poziom 5.0 który stanowi naturalną, psychologiczną barierę. Do tego jednak jeszcze daleko, choć  nie można wykluczyć takiego scenariusza. Wsparciem będzie obszar 4.5-4.6.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Przed złotówką perspektywa osłabienia

Na rynku EUR/PLN podejmowana jest druga próba pokonania poziomu 4.34. Poprzednia nie powiodła się, jednak wskaźnik RSI nie zszedł poniżej pułapu 50pkt. Daje to nadzieje bykom na ponowne ataki. Gdyby jednak linia wzrostowa na RSI miała się załamać, to należy oczekiwać spadków. Kolejne, poważne wsparcie mamy dopiero na 4.20.  Po ewentualnym pokonaniu 4.34 otwiera się droga nawet na 4.45.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Na GBP/USD byki czekają na szanse

Na wykresie GBP/USD ciągle panuje trend spadkowy. Pojawiają się jednak pierwsze optymistyczne dla byków znaki. Po pierwsze wskaźnik RSI zdaje się być blisko utworzenia pozytywnej dywergencji z ceną. Po drugie jesteśmy już blisko dołka z listopada 2017(1.3040). Do odwrócenia trendu jednak daleka jeszcze droga. Ewentualne odbicie musiałoby pokonać poziom 1.3475.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Bitcoin pod presją po ataku

Spore spadki miały miejsce wczoraj na wykresie bitcoina, a to za sprawą informacji z Korei. Jedna z giełd została okradziona przez hakerów. Co prawda kradzież dotyczyła drugorzędnych walut, ale odbiło się to na bitcoinie. Wczorajszy spadek choć duży (6%)  nie jest mocno zauważalny na wykresie średnioterminowym. Wskaźnik RSI też nie potwierdza tych spadków. Ciągle znajdujemy się w bocznej konsolidacji. Kluczowe wsparcie mamy na 6000$. Aktualny opór mamy na 8500$.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Uspokojenie na rynku tureckim

Stabilizuje się sytuacja na rynku liry tureckiej. Po bardzo dynamicznych zmianach jakie miały miejsce w maju, obecnie obserwujemy malejącą amplitudę wahań tuż wokół poziomu 4.5. Aktualnie znajdujemy się na wysokości dolnego wsparcia(żółty obszar) oraz środkowej linii kanału wzrostowego. Byłoby to idealne miejsce do odbicia w górę. Byków niepokoić może jednak wskaźnik RSI. Na jego wykresie doszło do przełamania linii wzrostowej-choć poziom 50pkt cały czas się trzyma. Jeśli zostanie pokonany, kolejnego wsparcia należy szukać przy 4.3. Opór mamy pod 4.7 oraz 4.9.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Dolar w korekcie ale ciągle mocny do PLN

Ciekawa sytuacja ma miejsce na wykresie USD/PLN. Po bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym jaki trwał przez cały maj, dolar wszedł w fazę korekty. Zbliżamy się właśnie do poziomu 3.6, przy którym powinno kryć się wsparcie. Również i na wykresie RSI mamy ciekawy układ. Wskaźnik zszedł na wysokość 50 pkt, a poniżej ma też linię wzrostową. O ile nie zostanie przełamana, to szanse na odbicie w górę będą wysokie. Pierwszym oporem jest obszar nad 3.70.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Eurodolar z szansą na odbicie?

Również i na wykresie eurodolara pojawił się cień optymizmu i nadzieja dla byków. Konkretnie na wykresie wskaźnika RSI, który właśnie naruszył linię spadkową. Co prawda nie pokonał jeszcze poziomu 50 pkt, ale warto mieć na uwadze ten fakt. Oporu trzeba szukać w okolicy 1.20. Za najbliższe wsparcie możemy uznać obszar 1.1550-1.1650.  Jeśli nie utrzyma się, to kolejnego trzeba szukać dopiero przy 1.12, gdzie biegnie dolna linia kanału spadkowego.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy