Archiwum dla Maj, 2018

Eurodolar bliski końca spadków?

Trend spadkowy na EUR/USD jest aż nadto widoczny, jednak dojrzały chyba już do jakiejś korekty. Tuż poniżej dzisiejszych poziomów handlu  biegnie dolna linia starego kanału spadkowego. Choć jeszcze jej nie dotknęliśmy, to jednak zbliżyliśmy na tyle aby uznać to za kontakt – o ile potwierdzone zostanie to mocnym ruchem w górę. Wskaźnik RSI jest mocno wyprzedany. Wiele wskazuje na to, że niebawem powinno dojść do jakiejś drobnej korekty. Pierwszy opór mamy na 1.17, a następnie w obszarze 1.19-1.20. Wsparcie to poziom 1.1475, a następnie dopiero 1.12.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Koniec wzrostów na USD/JPY?

Po dwumiesięcznym rajdzie byka rynek USD/JPY wchodzi w pierwszą fazę problemów. O ile na wykresie cen ciągle istnieje potencjał do wzrostów, to na wskaźniku RSI wygenerowano sygnał ostrzegawczy. Wskaźnik nie tylko zszedł poniżej swej linii wzrostowej ale też i poziomu 50 pkt.  Może to oznaczać koniec impetu wzrostowego. Niekoniecznie musi oznaczać to spadki, ale możemy mieć do czynienia z boczną konsolidacją. Wsparcie mamy gdzieś około wysokości 108$.  Oporem będzie wszystko powyżej 110.50$.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Gorący maj w Turcji

Niesamowite rzeczy dzieją się w ostatnich dniach na wykresie USD/TRY. Rynek ten mocno oddalił się od miejsca, gdzie robiliśmy ostatnią analizę. Ostatnie 3 dni to nagłe, kilkuprocentowe zmiany wartości liry tureckiej. W związku z tym, że dzieje się to przy górnej granicy kanału wzrostowego można zakładać, iż zbliżamy się do końca tego trendu. Wskaźnik RSI jest wykupiony, ale ciągle daleko mu do linii wzrostowej i wygenerowania sygnału sprzedaży. Różne rzeczy mogą się zatem dziać teraz, choć najbardziej logiczne jest uspokojenie gdzieś na obecnych poziomach. Wsparciem będą okolice 4.50, a potem dopiero 4.30. Oporu należy szukać przy 4.9 lub nieco ponad.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Funt może dalej tracić

Rynek funta opuścił w tym miesiącu kanał wzrostowy. Zdążył nawet rozwinąć swe skrzydła w nowym kanale spadkowym. Choć aktualnie jego dolna linia biegnie na wysokości 1.3250, to jednak bardzo prawdopodobne jest zejście nawet na 1.31. Dopiero tam widoczne jest istotne wsparcie. Wskaźnik RSI jest już mocno wyprzedany więc raczej szybko się to nie stanie. Oporem będą okolice poziomów 1.36/1.37.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Bitcoin bez życia

Nie poprawia się sytuacja największej kryptowaluty. Bitcoin już dawno opuścił kanał wzrostowy, jak też zszedł poniżej linii trendu wzrostowego. Na domiar złego wskaźnik RSI zszedł poniżej pułapu 50pkt. Najbliższym oporem pozostaje poziom 7000 USD. Ale można sobie wyobrazić scenariusz, gdzie cena zatrzyma się dopiero w obszarze 3000-4000 USD. Na chwilę obecną nie widać żadnych oznak życia na tym rynku.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

AUD/USD z szansą na odbicie

Na wykresie AUD/USD widzimy, iż dolar australijski próbuje odbić się od dodatkowej, dolnej linii kanału wzrostowego. Zazwyczaj dochodzi w takich sytuacjach tylko do krótkiego odbicia. Na wykresie RSI widzimy jednak, iż wskaźnik pokonał linię spadkową oraz poziom 50pkt. Istnieją zatem szanse dla byków na przejście w konsolidację, a może i wzrosty. Wsparcie zostaje przy 0.75. Opór mamy gdzieś przy 0.77 – w optymistycznym dla byków scenariuszu na 0.80.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Jen japoński tym razem pod presją

Dobrze radzą sobie byki na rynku USD/JPY. Na wykresie widzimy, iż po wyjściu z kanału spadkowego, dolar pokonał główną barierę podażową wokół poziomu 110. Teoretycznie rynek powinien zmierzać teraz do środkowej linii nowego, wzrostowego kanału. Ta natomiast biegnie aktualnie na wysokości 112. Kolejny opór mamy pod 114, więc nie można wykluczyć, iż ewentualne wzrosty zatrzymałyby się dopiero tam. Najważniejszym wsparciem jest teraz obszar 108-108.50. Wskaźnik RSI jest wykupiony jednak daleko mu do wygenerowania sygnału sprzedaży lub zmiany trendu.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Turcja pod ostrzałem

W nie najlepszym położeniu znajduje się ostatnio turecka lira. Na wykresie USD/TRY widzimy bardzo mocny trend wzrostowy. Z układu linii widocznych kanałów cenowych można przyjąć, iż teoretycznie wzrosty mogą sięgnąć nawet poziomu 4.7. Aktualnie zmagamy się z poziomem 4.5. Wsparcia należy szukać przy 4.30 i dopiero pokonanie tej bariery może sygnalizować słabnięcie trendu wzrostowego.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Złoto coraz bliżej wsparcia

Rynek złota zbliża się do obszaru w którym można doszukiwać się wsparcia. Pierwsze z nich jest już przy 1280 USD. Tuż pod nim biegnie linia kanału wzrostowego i to tutaj swej szansy szukać będą grający na zwyżkę. W czarnym scenariuszu możliwe jest zejście nawet na 1250 USD, jednak to uniemożliwiłoby szybki powrót do wzrostów z początku roku. Wskaźnik RSI jest wyprzedany i dopóki nie pokona przynajmniej poziomu 50 pkt(lub linii spadkowej) łapanie dołków będzie ryzykowne.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

AUD/USD na dodatkowej linii kanału

Dolar australijski zatrzymał swe spadki na wysokości dodatkowej linii kanału wzrostowego. Biegnie ona teraz na wysokości psychologicznie ważnego poziomu 0.75. Niestety cała akcja ma miejsce poniżej dołka z grudnia, a wskaźnik RSI znajduje się poniżej pułapu 50okt, nie dając na chwilę obecną nadziei na poprawę. Do zmiany tej perspektywy potrzebne jest pokonanie przez RSI linii trendu spadkowego. Oporem pozostaje obszar 0.77-0.78.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy