Archiwum dla Kwiecień, 2018

Złoto oddala się od perspektywy wzrostów

Umarły nadzieje byków na szybkie przejście do dalszych wzrostów na wykresie złota. Rynek zszedł bardzo wyraźnie poniżej dolnej linii wzrostowej. Zszedł też poniżej linii środkowej kolejnego, łagodniej ustawionego kanału wzrostowego. Komplikującą się sytuację potwierdza wskaźnik RSI, który pod ciężarem linii trendu spadkowego dryfuje poniżej pułapu 50pkt.  Oporem ciągle pozostaje poziom 1350 USD. Wsparcia można szukać nad 1300 USD, jednak możliwe jest zejście nawet na 1280 USD.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Malejący impet na GBP/USD

Na wykresie GBP/USD ciągle panuje trend wzrostowy. Jednak potencjał do dalszych wzrostów nie jest już tak wyraźny. Rynek kilkukrotnie wykorzystał górne linie kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI zszedł już poniżej pułapu 50pkt, sygnalizując raczej trend boczny. Oporu należy szukać przy 1.42.  Dalsze słabnięcie impetu zaowocuje zejściem do wsparcia na 1.36 które może się nie utrzymać.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Odbicie na EUR/PLN

Sporymi wzrostami zakończył się wczorajszy dzień na wykresie EUR/PLN. Wspólna waluta dotarła na wysokość dwóch górnych linii kanałów spadkowych. Jest to dobre miejsce do odbicia i wygenerowania kolejnej fali spadkowej. Jednak zakres wzrostu z wczoraj budzi zastrzeżenia co do siły niedźwiedzi i należy poczekać z decyzjami. Wskaźnik RSI pokonał pułap 50pkt i choć do optymizmu daleko, to możliwa jest nawet boczna konsolidacja. Wsparcia należy szukać przy 4.16.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Nieśmiałe próby powrotu do wzrostów na USD/CAD

Rynek USD/CAD próbuje powrócić do trendu wzrostowego. Na przeszkodzie stoi jednak obszar wokół 1.27 który wcześniej stanowił wsparcie. Tam też biegnie środkowa linia kanału spadkowego, również stanowiąca barierę podażową.  Równocześnie wskaźnik RSI napotyka na przeszkodę w postaci poziomu 50pkt oraz przełamanej linii wzrostowego. Jeśli każda z tych przeszkód nie zostanie szybko pokonana, co oznaczałoby pułapkę dla niedźwiedzi, to powinno nastąpić odbicie i dalsze spadki. Kolejne wsparcie mamy na 1.25 oraz 1.22.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Rynek złota próbuje wybicia

 

Na wykresie złota obserwujemy próbę wyrwania się górą z bocznej konsolidacji. Właśnie naruszona została linia spadkowa łącząca ostatnie szczyty. Wskaźnik RSI również się wznosi. Szanse na ruch w górę są zatem realne. Gdyby tak się stało to potencjał dalszych wzrostów byłby duży, przekraczając pułap 1400. Zejście poniżej 1320 będzie jednak definitywnym zakończeniem marzeń byków.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

USD/CHF tuż na linii

Rynek USD/CHF doszedł do miejsca potencjalnego oporu. Znajdujemy się na wysokości górnej linii kanału spadkowego(którą właściwie naruszyliśmy) oraz tuż poniżej wyznaczonego wcześniej obszaru oporu. Jeśli dolarowi udałoby się sforsować tę przeszkodę, droga na 1.0 mogłaby być otwarta. Wskaźnik RSI jest już jednak nieco wykupiony i brakuje mu dynamiki. Wskazuje raczej na mozolne wspinanie się lub konsolidację boczną. Pierwsze wsparcie mamy gdzieś przy 0.95.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Poruszenie na wykresie Bitcoin nic jeszcze nie zmienia

Media rozpisywały się wczoraj o niespotykanym od dawna ożywieniu na wykresie bitcoina. Tymczasem jeśli spojrzeć na wykres dzienny, to wczorajsze zmiany są kosmetyczne. Wskaźnik RSI zaledwie zdołał naruszyć pułap 50pkt. Bykom potrzebne jest zbliżenie się do poziomu 10 000pkt aby mówić o znaczącej zmianie. Takiego scenariusza nie można wykluczyć. Jednak na chwilę obecną jest to jedynie lekkie poruszenie w skali mikro.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

Długa konsolidacja na EUR/USD

Na wykresie głównej pary walutowej, EUR/USD, rozpoczyna się już trzeci miesiąc bocznej konsolidacji. Z tak długiego horyzontu urodzić powinien się ciekawy trend. Na chwilę obecną nie ma jednaj widocznych żadnych wskazówek co do kierunku potencjalnego wybicia. Od dołu handlujących ograniczają okolice poziomu 1.22, natomiast od góry poziom 1.26. Wskaźnik RSI potwierdza boczną konsolidację, nie zdradzając żadnych sygnałów co do przewagi jednej ze stron.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Niebezpiecznie na USD/CAD

Niekorzystnie dla byków zaczyna przedstawiać się sytuacja na wykresie USD/CAD. Rynek naruszył wczoraj obie linie środkowe kanałów wzrostowego oraz spadkowego. Zdarzenie potwierdza wskaźnik RSI, który już dawno zszedł poniżej pułapu 50pkt, a wczoraj pokonał też linię swego trendu wzrostowego. Aby zachować nadzieje byki muszą szybko wyprowadzić rynek ponad 1.2850. Kolejne wsparcie dopiero przy 1.24, na wysokości dolnej linii kanału wzrostowego.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Niejasna sytuacja na wykresie USD/CHF

Ostatnie dni to wzrosty na rynku dolara. Rynek USD/CHF zbliża się do górnej linii kanału spadkowego. Równocześnie zbliżamy się do obszaru oporu, wyznaczonego przez szczyt ze stycznia.  Teoretycznie jest to więc dobre miejsce do odbicia w dół. Wskaźnik RSI nie daje jednak oznak osłabienia się potencjału wzrostowego, więc sytuacja jest niejasna.  Oporem będzie obszar 0.97-0.98. Pierwszego wsparcia można szukać w okolicach 0.95-0.94.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy