Archiwum dla Marzec, 2018

USD/JPY ciągle w trendzie spadkowym

Tymczasem rynek USD/JPY dalej stacza się w trendzie spadkowym. Pojawiło się jednak małe wyłamanie w tym negatywnym obrazie. Wskaźnik RSI przełamał poziom 50pkt. To jeszcze niewiele zmienia ale pokazuje, iż główny impet spadkowy wyczerpuje się(na chwilę obecną). Najważniejszym wsparciem będą teraz okolice poziomu 105$. Ewentualne odbicie zatrzymane jednak zostanie gdzieś w okolicach pułapu 109$, gdzie biegnie górna linia kanału spadkowego.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Eurodolar w wyraźnej konsolidacji

Od kilku tygodni rynek EUR/USD porusza się w bocznej konsolidacji i nie zanosi się na to, aby przed świętami sytuacja uległa zmianie.  Konsolidacja ograniczona jest od góry poziomem 1.25.  Od dołu jest to poziom 1.22(do 1.2150). Wskaźnik RSI potwierdza boczny trend.  Na chwilę obecną wygląda na to, iż moment wybicia z konsolidacji może być oddalony jeszcze o kilka tygodni.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Bitcoin znowu na linii walczy o trend

Cena bitcoina wróciła poniżej pułapu 8000$. Znajdujemy się na wysokości linii trendu wzrostowego. Od wielu dni słychać głosy rozczarowania cryptowalutami – może zatem jest to najlepszy moment dla rynku do tego, aby rosnąć? A może to już koniec bitcoina? Aby myśleć o wzrostach potrzebne jest odbicie z obecnych poziomów. W innym przypadku możemy myśleć jedynie o formie konsolidacji bocznej czy nawet powolnego staczania się. Okolice poziomu 6000$ będą ostatecznym miejscem do uratowania bocznej konsolidacji w czarnym scenariuszu. Tam też biegnie dodatkowa linia kanału wzrostowego.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

USD/CAD ponownie przed szansą na odbicie?

Na wykresie USD/CAD dolar amerykański doszedł już na wysokość górnej linii kanału wzrostowego. Następnie odbił się od tej linii i powrócił w okolice analogicznej, środkowej linii kanału.  Równocześnie, w okolicach 1.28 biegnie kolejna, tym razem przeciwna linia środkowa kanału opadającego. Jest to więc dobre miejsce do odbicia – mam na myśli obszar między 1.27 a 1.28. Problem dla byków pojawi się, jeśli wskaźnik RSI spadnie poniżej swej linii trendu wzrostowego.  Jeśli tak się nie stanie, szanse na ponowne zbliżenie w okolice 1.32 będą spore.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Amerykańskie indeksy testują minima

Tymczasem w USA indeksy giełdowe testują lutowe minima. Indeks DJIA naruszył nawet dolną linię kanału wzrostowego. Minimum i poziom krytyczny mamy na wysokości 23000pkt. Aktualna pozycja jest więc dobrym miejscem do odbicia.  Wskaźnik RSI nie daje jednak dużych szans na nie, dryfując poniżej pułapu 50 pkt.  Gdyby jednak nastąpiło odbicie, wskaźnik nadal musi pokonać poziom 25000 zanim będzie można mówić o powrocie do wzrostów.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Euro lekko umacnia się do złotego

Na wykresie EUR/PLN bez większych zmian. Ostatnie doniesienia dotyczące inflacji nieco osłabiły złotego, jednak wszystko ciągle odbywa się wewnątrz ustalonych ram.  Rynek może spokojnie rosnąć nawet do 4.25, zanim będzie można mówić zmianie trendu. W chwili obecnej mamy ciągle do czynienia z konsolidacją wewnątrz większego trendu spadkowego. Wskaźnik RSI mozolnie rośnie. Dopiero jego spadek poniżej pułapu 50pkt będzie groził powrotem do spadków na wykresie EUR/PLN.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Trend na jenie ciągle mocny

Dolar nieustannie traci do jena japońskiego. Trend spadkowy jest już mocno rozwinięty i na razie nie widać oznak jago wyczerpania. Co prawda na wykresie wskaźnika pojawiła się mała, pozytywna dywergencja, jednak sam wskaźnik nie ma nawet siły aby pokonać pułap 50 pkt.  Dopóki tego nie zrobi, a cena nie przekroczy poziomu 108, nadal będziemy mówili o trendzie spadkowym. Zasadniczo nawet wtedy na kupujących czeka bliski opór na wysokości 110. Chwilowo możliwa jest boczna konsolidacja, ale o zmianie trendu nie ma co myśleć.

 Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Dolar kanadyjski pod presją

Wczorajszy dzień przyniósł wzrost zmienności na wykresie USD/CAD. Rynek odnotował mocne wybicie intraday, które doprowadziło cenę na wysokość tuż poniżej 1.30. Teoretycznie rynek może sięgnąć również poziomu 1.3150, a nawet 1.33. Tam też biegnie górna linia kanału spadkowego oraz horyzontalny opór.  Wskaźnik RSI wspiera grających na zwyżkę, choć widać oznaki wyczerpywania się impetu. Dla byków kluczowe będzie utrzymanie rynku ponad poziomem 1.28 i równocześnie środkową linią wspomnianego kanału.

 Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Odbicie od kanału na AUD/USD

Rynek AUD/USD zszedł do dolnej linii kanału wzrostowego i odbił się od niej. Czy jest to początek większego ruchu wewnątrz kanału czy też fałszywa reakcja? Wskaźnik RSI lekko przebił pułap 50pkt dając nadzieję na to, iż trend spadkowy nie ma dużego potencjału. Kluczowym jest teraz obszar 0.77-0.7750, stanowiący wsparcie. Dopóki nie zostanie pokonany, szanse na wzrosty będą się utrzymywać. Pierwszy opór mamy na 0.80, a kolejny na 0.8150.

 Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Bitcoin w drodze na 2000 USD?

Nie wiedzie się posiadaczom bitcoina. Najsłynniejsza kryptowaluta ma problemy z przebiciem pułapu 12000 USD. Rynek wyszedł dołem z kanału wzrostowego. Jako że był to dość stromy kanał, za wsparcie można też uznać kolejną, linię wzrostową przechodzącą przez minimum z lutego. Wskaźnik RSI zszedł jednak poniżej pułapu 50okt, sugerując raczej trend boczny aniżeli rosnący potencjał strony kupującej.  Wsparcie mamy w okolicy 7000 USD. W czarnym scenariuszu możliwe są spadki nawet wysokość 2000 USD, gdzie biegnie kolejna linia kanału wzrostowego.

 Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy