Archiwum dla Luty, 2018

Pęknięcie na EUR/USD

Tymczasem na wykresie eurodolara pojawiły się pierwsze pęknięcia. Wskaźnik RSI pokonał barierę 50pkt. Nie oznacza to początku trendu spadkowego, ale zdecydowanie sygnalizuje problemy z utrzymaniem impetu wzrostowego.  Wsparcie znajduje się teraz w okolicy 1.21. Oporem pozostaje 1.25 i raczej nie należy spodziewać się wyjścia rynku poza ten obszar w nadchodzącym czasie.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Bitcoin nieśmiało próbuje odbicia

Choć bitcoinowi brakuje ostatnio tej dynamiki, do jakiej przyzwyczaił nas ten rynek, to jego kondycja wydaje się poprawiać. Zejście w okolice 6000$ dało nadzieję na odbicie. Dotychczas jest ono ciągłe słabe, jednak wskaźnik RSI już pokonał poziom 50 pkt, co jest pozytywnym sygnałem. Do szczęścia bykom potrzebne jest pokonanie wysokości 12000$. Wsparciem będzie dolna linia kanału wzrostowego przy 10000$ lub dolna linia trendu przy 7000$.

 Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

Trend na USD/JPY ciągle mocny

Niezmiennie niekorzystny trend panuje na wykresie USD/JPY. Dolar co prawda dotarł już do środkowej linii kanału spadkowego, od której nawet się odbił. Jednak w żadnym miejscu nie widać pozytywnych zmian na wykresie. Wskaźnik RSI ciągle znajduje się poniżej linii swego trendu spadkowego.  Dolar musiałby pokonać poziom 110.50, aby można było mówić o przełamaniu presji sprzedających. Najbliższym wsparciem jest poziom 105.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

W USA jednak powrót do wzrostów?

Ciekawie robi się na wykresie DJIA. Indeks największych amerykańskich spółek wrócił w okolice środkowej linii kanału wzrostowego i stoi przed szansą pozostawienia za sobą potężnych spadków z początku lutego.  Obszary wyznaczony przez te minima(23500) został ponownie przetestowany, co jest pozytywnym sygnałem dla grających na zwyżkę. Wskaźnik RSI również jest blisko przełamania, czyli poziomu 50pkt. W poniedziałek mamy dzień wolny w USA, więc dzisiejsze decyzje inwestorów mogą mieć duże znaczenie.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

EUR/USD i kolejna próba wzrostów

Tymczasem eurodolar podejmuje kolejną próbę wzrostową, po uprzednim odbiciu się wskaźnika RSI od poziomu 50 pkt. Na przeszkodzi stoi ostatni szczyt z lutego, na wysokości 1.2525. Kolejny opór to dodatkowa górna linia kanału spadkowego, biegnąca aktualnie na wysokości 1.2675. Jeśli jednak rynkowi nie uda się próba wzrostowa, wsparcia trzeba będzie szukać w okolicy 1.23.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Walka o konsolidację na EUR/PLN

Euro próbuje umocnić się względem PLN na tyle wyraźnie, aby móc choćby chwilowo przerwać trend spadkowy. Naruszenie lokalnego szczytu ze stycznia może jednak nie wystarczyć. Poziom 50pkt na RSI został również naruszony, ale to też jeszcze niewiele zmienia. Duże znaczenie dla byków będzie miała teraz linia wzrostowa na wykresie wspomnianego wskaźnika. Dopóki nie zostanie przełamana, powrotu do trendu spadkowego nie będzie. Oporem pozostają poziomy 4.20 oraz 4.25. Wsparciem natomiast obszar 4.13-4.15.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Zadyszka na wykresie GBP/USD?

Pierwsze pęknięcie pojawiło się na wzrostowym wykresie GBP/USD. Wskaźnik RSI przełamał linię wzrostową i zszedł poniżej poziomu 50pkt.  To oczywiście nie musi oznaczać końca trendu wzrostowego, ale tworzy pewne obawy. Kluczowym nadal pozostaje obszar 1.3550-1.3700. Funt może jeszcze tu zejść, a poniżej ma dolną linię kanału wzrostowego, która również będzie służyć za wsparcie. Dopiero problemy z tym obszarem i/lub wyjście dołem z dużego kanału może oznaczać szansę dla niedźwiedzi.

 Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

NZD/USD w niejasnej sytuacji

Rynek NZD/USD znajduje się w niejasnym położeniu. Z jednej strony za nami jest duży impuls wzrostowy wewnątrz rosnącego kanału.  Z drugiej strony rynek nie dotarł nawet do jego środkowej linii, co należy odbierać jako oznakę słabości. Na dodatek, wskaźnik RSI znajduje się w okolicach pułapu 50pkt, skąd najczęściej dochodzi do odbicia. jednak pierwsze poważne wsparcie dla rynku znajduje się dużo niżej w okolicach poziomu 0.71. Nic zatem w sytuacji technicznej tej pary nie zgadza się ze sobą i należy bacznie obserwować dalszy rozwój wypadków.

 Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Zamieszanie na amerykańskich giełdach

Poniedziałkowe obsunięcie się rynków akcyjnych w USA wywołały niemały zamęt wśród inwestorów. Na wykresie indeksu DJIA widzimy skalę spadku, przekraczającą dwumiesięczne, powolne wzrosty. Pozytywnym sygnałem było jednak szybkie odbicie się rynków w górę. Indeks DJIA dotarł do pierwszego oporu przy pułapie 25 000 pkt.  Jego przekroczenie byłoby niezwykle pozytywnym zaskoczeniem. W przypadku spadków kolejnym wsparciem będą okolice 23500-24000.

 Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

Oznaki zmiany na USD/CAD

Choć rynek USD/CAD nadal jest w trendzie spadkowym, pojawiły się pierwsze jaskółki nadziei dla oczekujących jego zakończenia. Wczorajsze wzrosty pozwoliły wskaźnikowi RSI wyjść ponad pułap 50 pkt. Równocześnie powstała pozytywna dywergencja z wykresem cen. Ewentualne wzrosty mogą jednak szybko dobiec końca. Opór mamy już na 1.27, a potem jeszcze na 1.28. Wsparciem będzie poziom 1.23.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy