Archiwum dla Styczeń, 2018

GBP/USD w drodze na szczyt?

Funt brytyjski stoi przed szansą na duże wzrosty. Pokonana została linia środkowa kanału wzrostowego. Razem z obszarem 1.36-1.37 stanowić będzie teraz wsparcie. Teoretycznie wzrosty mogą dojść na wysokość 1.41. Jedyny minus scenariusza wzrostowego to wyraźnie już wykupiony wskaźnik RSI. W klasycznym trendzie wzrostowym nie ma to jednak kluczowego znaczenia i nie musi przeszkadzać. Kluczem będzie utrzymanie się rynku ponad poziomem 1.36.

Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

Silny eurodolar

Eurodolar nie uległ niedźwiedziom, pokonując w ostatnim tygodniu wszystkie bariery.  Teraz pokonany poziom 1.21 będzie kształtował obszar wsparcia. Euro co prawda zbliżyło się do potencjalnej linii kanału spadkowego, jednak trend jest nadal wzrostowy i nie widać oznak osłabienia. Wskaźnik RSI w najgorszym przypadku może zapowiadać boczną konsolidację, choć nadal ma szanse na wzrosty.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Mocny jen, słaby dolar

Do niebezpiecznej dla posiadaczy dolara sytuacji może dojść na wykresie USD/JPY.  Jak widzimy, rynek obija się o górne ograniczenia kanału spadkowego. Wskaźnik RSI jest już dawno poniżej pułapu 50pkt, więc o trendzie wzrostowym nie ma co aktualnie myśleć. W optymistycznym scenariuszu utrzyma się boczna konsolidacja. Oporem będzie poziom 112.50. W negatywnym scenariuszu czekają nas spadki w okolice wysokości 107$.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Bitcoin na ostatniej desce

Bitcoin ciągle walczy o uratowanie trendu wzrostowego. Obecnie porusza się dosłownie nad ostatnią deską ratunku- w średnim horyzoncie. Poziom 12000USD wydaje się być kluczowym wsparciem, gdzie ciągle dochodzi do skupywania BTC.  Kolejne wsparcie dopiero na 6000-7000 USD. Wskaźnik RSI niebezpiecznie ślizga się przy poziomie 50pkt. Jeśli zacznie spadać, szanse na wzrosty mocno zmaleją. Powrót ceny BTC ponad 16000USD będzie pozytywnym sygnałem.

Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

Dolar australijski mocny

Dolar australijski od grudnia ubiegłego roku znajduje się w dynamicznym trendzie wzrostowym. Na wykresie pary AUD/USD dotarliśmy do pierwszego oporu na wysokości 0.7850. Kolejną przeszkodą może być dopiero okolica poziomu 0.8050. Sytuacja byków jest o tyle obiecująca, iż do załamania się tego trendu niezbędne będzie zejście poniżej wsparcia na 0.76, co obecnie wydaje się być trudnym zadaniem. Wskaźnik RSI premiuje grających na zwyżkę, choć nie wyklucza możliwości wystąpienia korekty.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

Złoto w drodze na szczyt

Rynek złota zdołał pokonać linię spadkową, o której pisaliśmy w poprzednim komentarzu. Teoretycznie otwarta została teraz droga na wysokość 1370$. Po drodze, nieco niżej, znajduje się jeszcze opór wyznaczony przez szczyt z września. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony, więc niewykluczona jest korekta. Wsparcia byki mogą szukać w przedziale 1280-1300$.

Sylwester Majewski

 

,

Brak komentarzy

Przewaga po stronie byków

Dolar amerykański znajduje się od kilku dni w głębokiej defensywie. Rynek EUR/USD wybił się górą z potencjalnego kanału spadkowego. Determinację byków potwierdził wskaźnik RSI, który pokonał pułap 50pkt i zapowiada co najmniej boczną konsolidację. Głównym wsparciem będą teraz okolice poziomu 1.19. Tam też biegnie linia trendu spadkowego, która może stanowić teraz wsparcie. Dopóki nie zostanie przełamana linia wzrostowa na wykresie RSI, przewaga będzie po stronie grających na wzrosty.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy

NZD/USD walczy o szansę na wzrosty

Od kilkunastu dni rynek NZD/USD próbuje wyrwać się z rąk niedźwiedzi. Zdołano już zakryć obszar oporu nad 0.70.  Wskaźnik RSI wyraźnie wzbił się ponad pułap 50pkt, dając nadzieję choćby na boczną konsolidację. Wsparciem będzie teraz obszar 0.69-0.6950. Tam też biegnie dolna linia kanału wzrostowego. Jeśli miałby zadziałać, to rynek nie może zejść poniżej wspomnianego obszaru. Zasadniczo nawet pokonanie widocznej na RSI linii wzrostowej będzie zagrożeniem dla mających nadzieję na większe odbicie w górę.

Sylwester Majewski

 

Brak komentarzy