Archiwum dla kategorii Komentarze dzienne

Odbicie na NZD/USD

Nowy tydzień rozpoczęliśmy wzrostami na wykresie NZD/USD. Rynek odbił się od wsparcia na wysokości 0.68. Analogiczne odbicie, z tym że od poziomu 50 pkt, zaobserwowano na wykresie RSI. Wskaźnik ma jeszcze miejsce do wzrostów. Opór jest już jednak blisko, gdyż zaczyna się poniżej poziomu 0.70.  Potencjał rynku poznamy obserwując zmagania z ostatnim, grudniowym szczytem.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

RSI nie pomaga dolarowi

Rynek USD/CHF zszedł do środkowej linii kanału wzrostowego, która biegnie aktualnie na wysokości 0.9850. Teoretycznie jest to dobre miejsce do odbicia. Potencjał ten musiałby jednak potwierdzić jeszcze przynajmniej wskaźnik RSI, a na jego wykresie tego nie widać. Wskaźnik jest poniżej pułapu 50pkt oraz poniżej linii spadkowej.  Pierwsze wsparcie mamy na 1.0 a kolejne przy 1.01.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Na EUR/USD ciągle konsolidacja

Na wykresie eurodolara utrzymuje się marazm. Sytuacja rozgrywa się tuż nad poziomem wsparcia na 1.13 oraz tuż pod schodzącą, środkową linią kanału spadkowego.  Wskaźnik RSI zachowuje jednak fason, poruszając się wzdłuż  poziomu 50 pkt.  Oporem dla ewentualnego odbicia będzie obszar 1.1450-1.15. Na chwilę obecną nie widać jednak szans na handle na tym wykresie. Pozostaje czekać do zakończenia konsolidacji i wybicia w jedną ze stron.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Nerwowo na wyspach

Sporo dzieje się ostatnio na rynku funta. Często sprzeczne informacje dotyczące Brexit i pozostania UK w Unii napędzają zmienność na brytyjskich rynkach. Wielu brokerów postanowiło zmienić nawet lewar dla instrumentów związanych z brytyjskim rynkiem. Na wykresie GBP/USD widzimy, iż doszło do przełamania wsparcia na 1.2650. Jeśli szybko nie nastąpią negujące ten ruch wzrosty, spadki będą miały otwartą drogę nawet na 1.23. Wskaźnik RSI jest w trendzie spadkowym i na razie nie daje bykom nadziei na wzrosty.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

USD/CAD z dużymi wzrostami

Jednym z bardziej aktywnych rynków w ostatnich dniach był rynek USD/CAD. Dolar amerykański sporo zyskał w środę. Sposób w jaki rozwija się trend wzrostowy nie jest ładny, ale na razie skuteczny. Wskaźnik RSI odbijał się od poziomu 50 pkt przed każdym wzrostem. Można zakładać, że podobnie będzie i tym razem. Wsparcie na wykresie cen mamy między 1.3250 a 1.3300.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

EUR/PLN ciągle bokiem

Konsolidacji na rynku EUR/PLN ciąg dalszy. To już piąty miesiąc, jak handel odbywa się w przedziale wyznaczonym poziomami 4.25-4.34. Wskaźnik RSI również pogrążony jest w trendzie bocznym. Aczkolwiek na jego wykresie doszło w ostatnich dniach do odbicia od linii trendu ograniczającej ruchy od dołu. Zobaczymy jak rynek wykorzysta tę sytuację. Czy uda się z tego zrobić odbicie czy nadal czekamy na zmianę nastrojów? Do dolnej linii kanału wzrostowego brakuje już tylko kilka tygodni

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Konsolidacja na rynku srebra

Rynek srebra wszedł w fazę konsolidacji, ciągle jednak w ramach dużego trendu spadkowego. Pojawiły się natomiast pierwsze oznaki możliwej zmiany trendu, a przynajmniej zakończenia spadków. O ile bowiem ceny poruszają się w bok, to wskaźnik RSI buduje coraz wyżej położone dołki. Jest już blisko trwałego pokonania poziomu 50 pkt, który naruszył już kilka razy. Wspomniana konsolidacja zamknięta jest w poziomach 14$ -15$. Pokonanie górnej granicy mogłoby otworzyć drogę nawet na wysokości 17$.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

NZD wyjątkowo silny

Dolar nowozelandzki pokazuje ostatnio wyjątkową siłę. Pokonany został obszar oporu na 0.68. Rynek wyraźnie zmierza teraz w kierunku 0.7050, gdzie mamy opór wyznaczony przez szczyt z czerwca. Wskaźnik RSI powrócił do przebitej linii wzrostowej od drugiej jej strony, nie doganiając jednak ostatnich wzrostów na wykresie cen. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że wspomniany opór wyczerpie potencjał wzrostowy. Wsparcie mamy teraz na 0.68.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Amerykańskie indeksy walczą o wsparcie

Indeks 30 największych amerykańskich spółek odbił się od wsparcia na 24 500 pkt oraz od biegnącej tam linii wzrostowej.  Teraz oporem będzie obszar poniżej wysokości 26 000 pkt. Wskaźnik RSI naruszył poziom 50pkt ale jest zbyt wcześnie aby pisać, że zatrzymano tym samym potencjał spadkowy. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się konsolidacji w tym obszarze.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

AUD/USD tuż pod linią spadkową

Rynek AUD/USD doszedł na wysokość górnej linii kanału spadkowego. Jak zachowa się teraz dolar australijski? Z jednej strony linia będzie hamować wzrosty. Z drugiej strony układ ostatnich dołków coraz wyżej położonych wskazuje na siłę rynku.  Wskaźnik RSI spadł poniżej linii wzrostowej jednak ciągle jest powyżej pułapu 50 pkt. Poza wspomnianą linią oporem będą okolice poziomu 0.75. Wsparcie mamy na 0.7150 oraz 0.71.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy