Archiwum dla kategorii Komentarze dzienne

Pozytywna dywergencja na AUD/USD

Dolar australijski znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Na wykresie cen nie widać żadnych pozytywów. Jednakże wykres wskaźnika RSI daje bykom pewne nadzieje na zakończenie spadków. Po raz trzeci bowiem znaleźliśmy się na linii wzrostowej, łączącej coraz wyżej położone dołki wykresu RSI. Jest to klasyczna, pozytywna dywergencja. Najważniejszy opór mamy tuż poniżej wysokości 0.76. Jednak pierwszy opór znaleźć można już na 0.7450. Wsparcie mamy na 0.72.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy

Rubel też słabo

Nie tylko lira turecka ma kłopoty. W ostatnich dniach mocno tracił na sile również rubel rosyjski. Choć od wczoraj na rynku USD/RUB mamy niewielką korektę trendu wzrostowego, to jednak charakter rynku wciąż jest wzrostowy. Korekta może zejść nawet na wysokość 65$ i nie powinno to zmienić obrazu rynku.  Teoretycznie powinien on sięgnąć poziomu min 70$, czyli okoli górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI jest już wykupiony ale daleko mu do wygenerowania sygnału sprzedażowego.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Złoty pod presją, dolar rośnie

Piątkowy poranek przynosi umocnienie dolara. Na wykresie USD/PLN widoczny jest impuls wzrostowy, potwierdzony przez wskaźnik RSI. Na jego wykresie widoczne jest pokonanie zarówno linii spadkowej jak też poziomu 50 pkt. Dolar znalazł się jednak pod obszarem podaży, wyznaczonym pod poziomem 3.80.  Jeśli impet wzrostowy utrzyma się, wzrosty mogłyby sięgnąć nawet poziomu 3.85, gdzie biegnie górne ograniczenie kanału wzrostowego. Wsparcie mamy nad 3.65.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Dolar nowozelandzki słabnie po posiedzeniu RBNZ

Wczorajsze posiedzenie RBNZ mogło przyczynić się do wyrwania rynku NZD/USD z marazmu – o ile impet spadkowy zostanie utrzymany w najbliższych dniach. Bank centralny pozostawił stopy na niezmienionym poziomie, jednak jego komentarz miał gołębi wydźwięk. Wpłynęło to na osłabienie NZD. Możliwe jest teraz zejście w okolice poziomu 0.6550, gdzie biegnie linia łącząca ostatnie dołki. Opór ciągle pozostaje zlokalizowany wokół poziomu 0.68.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Spadkowe nastroje na EUR/PLN

Sytuacja na wykresie EUR/PLN nie wygląda dobrze dla posiadaczy euro.  Oddaliliśmy się od ostatniego szczytu z lipca, wchodząc w dolny zakres kanału wzrostowego. Co prawda wskaźnik RSI próbuje teraz naruszyć swoją linię trendu spadkowego, ale stąd jeszcze daleka droga do wygenerowania sygnału zakupu. Możliwe jest dalsze osuwanie się w kierunku dolnej linii wspomnianego kanału(4.20). Opór znajdować się będzie w okolicy poziomu 4.33.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Ponowny atak na lirę

Spustoszenie na tureckim rynku walutowym trwa. Po dwumiesięcznym okresie bocznej konsolidacji, lira ponownie traci na sile. Rynek USD/TRY wybił się w górę, naruszając nawet wyznaczoną przez nas alternatywną linię kanału wzrostowego. Wsparciem będą teraz okolice poziomu 5,0.  Dopóki na wskaźniku RSI nie zostanie pokonana linia wzrostowa, byki nie mają powodów do nerwów. Teoretycznie rynek może próbować nawet ataku na poziom 5.6.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Bank Anglii nie zmienił sytuacji na wykresie

Długo wyczekiwane posiedzenie Banku Anglii zakończyło się wczoraj zgodnie z prognozami. Bank podwyższył główną stopę procentową o 0.25%. Na dziennym wykresie GBP/USD obyło się bez dużych ruchów. Funt nadal stacza się wzdłuż kanału spadkowego. Znajdujemy się ciągle blisko istotnego poziomu 1.30. Nie widać pozytywnych dla byków sygnałów – może z wyjątkiem RSI. Wskaźnik zszedł na wysokość swojej linii wzrostowej i jeśli się teraz odbije, może zapowiedzieć wzrosty na wykresie cen. W innym przypadku należy oczekiwać ześlizgiwania się w kierunku 1.29.

Sylwester Majewski

,

Brak komentarzy

Bitcoin tuż przed odbiciem?

W ostatnim czasie udało się bitcoinowi pokonać linię spadkową, wewnątrz bocznej konsolidacji o której pisaliśmy. Po wybiciu rynek wraca teraz w kierunku pokonanej linii, co jest normalnym zjawiskiem. Dodatkowo na wykresie RSI widzimy, iż wskaźnik wrócił do własnej linii trendu wzrostowego i równocześnie do poziomu 50 pkt. Teoretycznie jest to więc idealny układ sygnalizujący możliwość wystąpienia odbicia w górę. Wsparcie mamy w okolicy poziomu 7000 USD. Natomiast pierwszy opór tuż pod 10 000 USD.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

Próby wzrostowe na amerykańskich parkietach

W ostatnim czasie rynek amerykańskich akcji nieco zwyżkował. Doprowadziło to indeks DJIA na wysokość górnego ograniczenia horyzontu, tuż pod poziom 25700 pkt. Rynek zmaga się tu ze szczytem z lutego. Jeśli udałoby się pokonać widoczny opór, to następny opór mamy na 26700. Wskaźnik RSI wydaje się wytracać już impet wzrostowy, choć do wygenerowania sygnału sprzedaży jest mu daleko. Wsparcie znajduje się przy poziomie 24500 pkt. Dopóki nie zostanie pokonane, byki będą miały szanse na wyjście górą z wspomnianej wcześniej konsolidacji.

Sylwester Majewski

, ,

Brak komentarzy

NZD/USD bez pomysłu na dalszy ruch

Również i rynek NZD/USD zawisł w powietrzu. Na wykresie tej pary widzimy, iż rynek znajduje się w wąskiej konsolidacji przy poziomie 0.68.  Równocześnie wskaźnik RSI próbuje walczyć z poziomem 50 pkt. Choć lekko naruszył linię spadkową, daleko mu do wygenerowania sygnału kupna. Bliżej natomiast do odbicia w dół i otwarcia drogi spadkom. Po wybiciu dołem z konsolidacji najbliższe wsparcie mamy na 0.6550. Natomiast najbliższy opór na 0.7050.

Sylwester Majewski

Brak komentarzy